Queclink wprowadza bramkę telematyczną GV850 do zarządzania flotą

Droga w mieście nocą Grafika autorstwa fanjianhua na stronie Freepik

Firma Queclink, zajmująca się urządzeniami IoT i rozwiązaniami telematycznymi, zaprezentowała w czwartek swoją nową bramkę telematyczną GV850. To urządzenie wysokiej wydajności oparte na systemie Linux, obsługujące łączność 4G, zostało zaprojektowane, aby sprostać skomplikowanym wymaganiom zaawansowanego zarządzania flotą oraz różnorodnym zastosowaniom przemysłowym, oferując lepsze możliwości personalizacji i inteligencję na krawędzi sieci.

GV850 to pierwszy programowalny produkt z „wyższej półki” w ofercie Queclink, który wykorzystuje elastyczność open-source systemu Linux. Umożliwia to szeroką personalizację, wspieraną przez różne języki programowania oraz solidną globalną społeczność deweloperów. To uproszcza proces rozwoju oraz zapewnia bezproblemową integrację urządzenia z istniejącymi systemami, które mogą być już używane przez operatorów flot lub właścicieli firm.

„Nasze najnowsze produkty, GV850 i GV851, stanowią istotny krok naprzód w spełnianiu specyficznych potrzeb różnych branż,” powiedziała Simone Heitjohann, dyrektor sprzedaży na region DACH w firmie Queclink, w oświadczeniu dla mediów. „Te urządzenia redefiniują sposób, w jaki nasi klienci mogą wykorzystywać technologię IoT do zwiększenia wydajności swojego biznesu. Jesteśmy podekscytowani pozytywnym wpływem, jaki te rozwiązania przyniosą naszym klientom.”

GV850 kładzie nacisk na personalizację, umożliwiając klientom samodzielne zarządzanie programowaniem swojego urządzenia. Obsługuje również specyficzne zbieranie danych, które nie jest osiągalne w większości dostępnych na rynku urządzeń. Na przykład operatorzy flot mogą skonfigurować setki lub tysiące geofencingów w oparciu o swoje trasy, a kierowcy wyścigowi mogą ustawić raporty danych z częstotliwością aż 60 razy na sekundę w celu szczegółowej analizy wydajności.

GV850, zaprojektowany głównie z myślą o zarządzaniu flotą, zawiera bibliotekę CANbus, która wspiera różne typy pojazdów, w tym ciężarówki HGV, lekkie pojazdy użytkowe LGV, samochody osobowe i ciężkie maszyny. Posiada dwa porty CANbus wysokiej/niskiej prędkości oraz osobny port K-Line, który umożliwia zdalne pobieranie plików z tachografów i odbiór danych o statusie jazdy na żywo.

Wraz z GV850, Queclink wprowadził również GV851, który wykracza poza konwencjonalne telematyki do szerokiego zakresu zastosowań. GV851 pozwala na integrację własnych bibliotek CAN lub protokołów. Od automatyzacji przemysłowej po aplikacje dla inteligentnych miast, urządzenie to można dostosować praktycznie do każdego zastosowania, oferując precyzyjną kontrolę i funkcjonalność wymaganą w różnych scenariuszach.

Wprowadzenie mikroprocesorów ST oraz dużej pojemności pamięci w obu produktach podkreśla przesunięcie w kierunku bardziej autonomicznych operacji urządzeń. Te możliwości umożliwiają edge computing, czyli przetwarzanie danych bezpośrednio na urządzeniu, zamiast wysyłania ich do chmury, co przyspiesza podejmowanie decyzji, zmniejsza potrzebę przesyłania danych, obniża koszty operacyjne i poprawia prywatność danych.

Skomentuj ten artykuł za pośrednictwem X: @IoTNow i odwiedź nasza strone IoT Now Polska

RECENT ARTICLES

Kemet Data Center przyspieszy transformację cyfrową na Bliskim Wschodzie i w Afryce

INTRO Technology, technologiczne ramię INTRO Holding i spółka macierzysta Advansys i Forte Cloud, ogłosiła podpisanie Memorandum of Understanding (MoU) z Oman Data Park w celu utworzenia Kemet Data Center w Strefie Ekonomicznej Kanału Sueskiego. Wartość MoU wynosi 450 milionów dolarów i reprezentuje pierwsze partnerstwo między tymi dwoma firmami, mające na celu dostarczanie rozwiązań chmurowych, Internetu

Read more

Qualcomm i Sequans finalizują sprzedaż technologii 4G IoT

Qualcomm Incorporated, poprzez swoją spółkę zależną Qualcomm Technologies, oraz Sequans Communications ogłosiły, że zakończyły sprzedaż technologii 4G IoT firmy Sequans na rzecz Qualcomm.

Read more
FEATURED IoT STORIES

Znaczenie łączności w IoT

Łączność jest centralnym elementem Internetu Rzeczy (IoT). Jest to siła napędowa i kluczowy element tej zmiany we współczesnej technologii. IoT to nazwa nadana ogromnej sieci fizycznych obiektów, które komunikują się przez internet. Obiekty te mają wbudowane czujniki, oprogramowanie, łączność sieciową i aktuatory, które umożliwiają wymianę informacji między sobą przez internet. Innymi słowy, wyróżniającą cechą IoT

Read more

CAT-M1 vs NB-IoT – badanie rzeczywistych różnic

Ponieważ członkowie branży chcą zapewnić IoT łączność następnej generacji , w wydaniu 13 3GPP pojawiły się dwa różne standardy — CAT-M1 i NB-IoT .

Read more

9 aplikacji IoT, które zmienią wszystko

Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem zorientowanym na przyszłość, dyrektorem generalnym zorientowanym na technologię, czy liderem IT, już wcześniej spotkałeś się z terminem IoT. Często jest używany wraz z superlatywami dotyczącymi tego, jak zrewolucjonizuje sposób, w jaki pracujesz, bawisz się i żyjesz. Ale czy to tylko kolejne modne hasło, czy też jest to obiecany technologiczny święty Graal? Prawda

Read more

IoT i automatyka domowa: co przyniesie przyszłość?

Kiedyś marzenie, automatyka domowa wykorzystująca iot, powoli staje się częścią codziennego życia na całym świecie. W rzeczywistości uważa się, że globalny rynek inteligentnej automatyki domowej do 2020 roku osiągnie 40 miliardów dolarów.

Read more

5 wyzwań stojących przed Internetem Rzeczy

Internet rzeczy ( IoT) szybko stał się ogromną częścią tego, jak ludzie żyją, komunikują się i prowadzą interesy. Na całym świecie urządzenia z dostępem do Internetu zmieniają nasz świat w bardziej aktywne miejsce do życia.

Read more