Intelsat zaoferuje rozwiązania wieloorbitowe dla wszystkich istotnych jednostek biznesowych do pierwszej połowy 2025 roku, dzięki nowej strategii terminali satelitarnych, która dostarczy zaawansowane możliwości i poprawi ekonomię operacyjną.
„Intelsat stawia na nowe technologie, w tym nowe inwestycje w innowacyjnych dostawców terminali” – powiedział David Wajsgras, dyrektor generalny Intelsat. „Coraz więcej klientów zacznie polegać na szerokim profilu niezawodności rozwiązań wieloorbitowych, co jest kluczowe dla naszego przyszłego sukcesu. Żadne rozwiązanie jednorbitowe nie może dorównać temu, co Intelsat może zaoferować pod względem wydajności, odporności i elastyczności komercyjnej.”
Intelsat posiada sieć satelitów geostacjonarnych oraz współpracuje z dostawcami satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej. Dzięki nowej strategii terminali Intelsat jest teraz w stanie dostarczać zarządzane usługi wieloorbitowe we wszystkich istotnych sektorach, w tym w komercyjnych liniach lotniczych, sektorze rządowym i aplikacjach mobilności.
„Intelsat rozpoczął proces dostarczania operacyjnych terminali wieloorbitowych dla wojska i komercyjnych linii lotniczych około dwa lata temu” – powiedział Wajsgras. „Dziś nasza strategia wieloorbitowa rezonuje z klientami i potwierdza nasze podejście.”
Strategia terminali wieloorbitowych Intelsat obejmuje inwestycje mniejszościowe w kilku czołowych dostawców terminali. Intelsat niedawno zainwestował w paryską firmę Greenerwave i podpisał umowę technologiczną na opracowanie innowacyjnej elektronicznie sterowanej anteny, która zostanie zintegrowana z wieloprzepustowymi terminalami wieloorbitowymi dla sieci i aplikacji danych.
Szybkie przełączanie między wieloma sieciami i orbitami, terminal Electronically Steered Array (ESA) firmy Greenerwave będzie zawierał niestandardowe funkcje Intelsat, aby zapewnić niezrównaną niezawodność i wydajność dla zróżnicowanego doświadczenia łączności dla klientów z sektora szerokopasmowego, mobilności, mediów i rządu na całym świecie.
„Inwestycje w dostawców terminali pozwalają nam na współpracę w celu szybszego wprowadzenia tych technologii na rynek, przy jednoczesnym znacznym podniesieniu jakości obsługi klienta” – powiedział Wajsgras.
Nowy, skalowalny terminal będzie dostępny jako część zarządzanych usług Intelsat, oferując wysoką przepustowość i niezawodną łączność bez konieczności zarządzania siecią satelitarną. Nowy terminal łączy elastyczne formowanie wiązki, rekonfigurację w czasie rzeczywistym i niskie zużycie energii. Kluczową innowacją są mniejsze wymiary, w tym zintegrowane odbiorniki i nadajniki na jednej panelu anteny. Antena może działać zarówno w trybie półdupleks, jak i pełnodupleks w zależności od wymagań, a jednocześnie zmniejsza rozmiar panelu nawet o 50%.
Skomentuj ten artykuł za pośrednictwem X: @IoTNow i odwiedź nasza strone IoT Now Polska