Infineon i Quantinuum nawiązują współpracę w celu rozwoju pułapek jonowych dla komputerów kwantowych

Streszczenie fraktal świecące linie technologii tło Grafika starline na stronie Freepik

Infineon Technologies AG oraz Quantinuum ogłosiły partnerstwo w celu opracowania przyszłej generacji pułapek jonowych. Partnerstwo to przyspieszy rozwój komputerów kwantowych i umożliwi postęp w takich dziedzinach jak chemia generatywna, nauka o materiałach i sztuczna inteligencja.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Quantinuum, aby przesuwać granice możliwości komputerów kwantowych i tworzyć większe, bardziej wydajne maszyny, które rozwiązują rzeczywiste problemy” – powiedział Richard Kuncic, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów energetycznych w Infineon Technologies. „Ta współpraca łączy najnowocześniejszą wiedzę Infineon w zakresie rozwoju procesów, produkcji i technologii kwantowych jednostek przetwarzania (QPU) z zaawansowanym doświadczeniem Quantinuum w projektowaniu pułapek jonowych oraz eksploatacji wydajnych komercyjnych komputerów kwantowych.”

Infineon innowuje dzięki dedykowanemu zespołowi, aby uczynić swoje kwantowe jednostki przetwarzania w technologii pułapek jonowych (QPUs) sercem wiodących komputerów kwantowych. Firma inwestuje w tę dziedzinę od 2017 roku, wykorzystując swoje doświadczenie w technologiach przetwarzania na dużą skalę oraz rozwijając technologie, takie jak fotonika zintegrowana i elektronika sterująca, aby umożliwić swoim partnerom skalowanie liczby kubitów w ich maszynach.

W podejściu sprzętowym Quantinuum naładowane atomy są zatrzymywane w polach elektromagnetycznych, aby można było nimi manipulować i kodować informacje za pomocą sygnałów mikrofalowych i laserów. To rozwiązanie ma wyraźne zalety w porównaniu z innymi technologiami kwantowymi, w tym wyższą wierność i dłuższe czasy koherencji.

Współpraca ta opiera się na wynikach osiągniętych przez komputery kwantowe Quantinuum z technologią pułapek jonowych, które obecnie ustanawiają światowe rekordy w kluczowych wskaźnikach wydajności, takich jak wierność bram 2-kubitowych, objętość kwantowa i wierność benchmarków krzyżowej entropii. Aby osiągnąć jeszcze lepszą wierność na większą skalę i uzyskać przewagę komercyjną, potrzebne są większe i bardziej zaawansowane pułapki jonowe. Inżynierowie z obu firm współpracują od ponad roku i intensyfikują swoje wysiłki w ramach aktualnego partnerstwa, aby opracować wydajne pułapki jonowe dla komputerów kwantowych następnej generacji Quantinuum.

„Naszą misją w Quantinuum jest przyspieszenie rozwoju użytecznych komputerów kwantowych. Ogłosiliśmy plan działania, aby osiągnąć uniwersalną tolerancję na błędy do 2029 roku. Nasze partnerstwo z Infineon jest kluczowe dla realizacji tego zobowiązania” – powiedział Rajeeb Hazra, prezes i dyrektor generalny Quantinuum.

Skomentuj ten artykuł za pośrednictwem X: @IoTNow i odwiedź nasza strone IoT Now Polska

RECENT ARTICLES

Viasat demonstruje bezpośrednią łączność satelitarną w Arabii Saudyjskiej

Viasat ogłosił, że po raz pierwszy przeprowadził demonstrację bezpośredniej łączności satelitarnej (D2D) w Królestwie Arabii Saudyjskiej, we współpracy z partnerami z ekosystemu firmy.

Read more

Samyang prezentuje chatbota TRIGENT i odświeżoną stronę TRILITE

Samyang Corporation zaprezentowała nową stronę internetową swojej marki rozwiązań do uzdatniania wody „TRILITE” oraz innowacyjną sztuczną inteligencję (AI) w swojej siedzibie w Jongno, Seul.

Read more
FEATURED IoT STORIES

Znaczenie łączności w IoT

Łączność jest centralnym elementem Internetu Rzeczy (IoT). Jest to siła napędowa i kluczowy element tej zmiany we współczesnej technologii. IoT to nazwa nadana ogromnej sieci fizycznych obiektów, które komunikują się przez internet. Obiekty te mają wbudowane czujniki, oprogramowanie, łączność sieciową i aktuatory, które umożliwiają wymianę informacji między sobą przez internet. Innymi słowy, wyróżniającą cechą IoT

Read more

CAT-M1 vs NB-IoT – badanie rzeczywistych różnic

Ponieważ członkowie branży chcą zapewnić IoT łączność następnej generacji , w wydaniu 13 3GPP pojawiły się dwa różne standardy — CAT-M1 i NB-IoT .

Read more

9 aplikacji IoT, które zmienią wszystko

Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem zorientowanym na przyszłość, dyrektorem generalnym zorientowanym na technologię, czy liderem IT, już wcześniej spotkałeś się z terminem IoT. Często jest używany wraz z superlatywami dotyczącymi tego, jak zrewolucjonizuje sposób, w jaki pracujesz, bawisz się i żyjesz. Ale czy to tylko kolejne modne hasło, czy też jest to obiecany technologiczny święty Graal? Prawda

Read more

IoT i automatyka domowa: co przyniesie przyszłość?

Kiedyś marzenie, automatyka domowa wykorzystująca iot, powoli staje się częścią codziennego życia na całym świecie. W rzeczywistości uważa się, że globalny rynek inteligentnej automatyki domowej do 2020 roku osiągnie 40 miliardów dolarów.

Read more

5 wyzwań stojących przed Internetem Rzeczy

Internet rzeczy ( IoT) szybko stał się ogromną częścią tego, jak ludzie żyją, komunikują się i prowadzą interesy. Na całym świecie urządzenia z dostępem do Internetu zmieniają nasz świat w bardziej aktywne miejsce do życia.

Read more