Spółka zależna Deutsche Telekom IoT GmbH dołączyła do Bridge Alliance, czyli biznesowego sojuszu 35 firm zajmujących się komunikacją mobilną w regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, a teraz również w Europie. Bridge Alliance oferuje swoim członkom łączność i zintegrowane usługi o wartości dodanej, w tym IoT/M2M. Współpraca ta otwiera “największą możliwą elastyczność” dla obu stron, aby sprostać indywidualnym wymaganiom klientów w międzynarodowym środowisku.
Deutsche Telekom jest pierwszą europejską firmą telekomunikacyjną w tym sojuszu. Jej spółka zależna IoT jest częścią działań dla klientów biznesowych w ramach T Business.
Dzięki dołączeniu do Bridge Alliance, Deutsche Telekom oferuje teraz globalnym firmom łatwy dostęp do krajów regionu Azji i Pacyfiku (APAC). Dla działu IoT Telekomu jest to kolejny krok na drodze do stania się globalnym dostawcą łączności.
„Bardzo cieszymy się, że teraz jesteśmy silnym partnerem dla Bridge Alliance. Łączymy know-how i wiedzę techniczną wszystkich członków. Razem zawsze oferujemy naszym klientom najlepsze rozwiązanie łączności dla ich globalnych wyzwań” – podkreśla Dennis Nikles, dyrektor zarządzający Deutsche Telekom IoT. „Dla firm z regionu Azji jest teraz jeszcze łatwiej prowadzić działalność IoT w Europie. Jest to szczególnie interesujące dla rosnącego rynku azjatyckich pojazdów elektrycznych w Europie. Ale również europejscy klienci zyskują na tym. Silna globalna oferta – wszystko w ramach jednej umowy, jednego zarządzania i jednej globalnie ustandaryzowanej usługi.”
Lokalni partnerzy w poszczególnych krajach ułatwiają lokalne wsparcie klienta.
Jedno rozwiązanie dla globalnej łączności IoT
Zaletą dla firm jest to, że mogą oferować i obsługiwać swoje rozwiązania IoT oraz sieciowe produkty na skalę międzynarodową, bez konieczności wypracowywania osobnych rozwiązań z lokalnymi dostawcami. Zmniejsza się również dotychczasowy nakład administracyjny związany z licznymi platformami operatorów: T IoT Hub jest centralnym punktem kontaktowym. Deutsche Telekom oferuje globalną łączność na podstawie jednej umowy, jednego zespołu serwisowego i jednego punktu dostępu, co ułatwia zarządzanie wszystkimi połączeniami IoT. Oferuje również uproszczony proces zakupu z wstępnie zoptymalizowanymi umowami i rozliczeniami, jednolitymi globalnymi umowami SLA oraz jednym punktem kontaktowym dla wsparcia klienta.
Przestrzeganie przepisów lokalnych
Każdy, kto działa globalnie, musi znać rynki w wielu krajach i ich lokalne przepisy – to samo dotyczy komunikacji mobilnej. Na przykład, coraz większa liczba krajowych organów zabrania stałego roamingu. Inne zakazują przesyłania pewnych danych poza granice kraju. Aby umożliwić sieciowanie projektów IoT również w tych krajach, konieczna jest współpraca pomiędzy dostawcami, aby móc oferować lokalną łączność w ramach globalnych umów. To właśnie oferuje Bridge Alliance i jego członkowie.
Globalna sieć sieci: przez roaming, satelitę i mobilne IoT
Partnerstwo z Bridge Alliance kontynuuje strategię „sieci sieci”. Telekom niedawno ogłosił swoje taryfy dla Satellite IoT. W połączeniu z naziemną komunikacją mobilną poprzez NB-IoT, LTE-M, 4G i 5G, teraz dostępna jest wysoce niezawodna hybrydowa globalna łączność. Umowy roamingowe są również zawarte z ponad 600 międzynarodowymi partnerami. Współpraca transatlantycka już istnieje z T-Mobile w USA.