Delta ogłosiła utworzenie wspólnego laboratorium innowacyjnego z Texas Instruments (TI). Dzięki technologiom i doświadczeniu TI w dziedzinie kontroli cyfrowej i azotku galu (GaN) oraz podstawowej kompetencji Delty w zakresie elektroniki mocy o wysokiej sprawności, wspólne laboratorium nie tylko pogłębi długoterminowe relacje między obiema firmami, ale także zwiększy gęstość mocy i wydajność systemów zasilania EV Delta, co ostatecznie wzmocni jej konkurencyjność w dziedzinie pojazdów elektrycznych (EV).
James Tang, wiceprezes wykonawczy ds. mobilności w Delta i szef grupy biznesowej rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, powiedział: „Delta rozwija wysokowydajne produkty, systemy i rozwiązania motoryzacyjne od 2008 roku, aby pomóc w redukcji emisji dwutlenku węgla związanych z transportem. Poprzez utworzenie tego wspólnego laboratorium innowacyjnego z TI, Delta zamierza wykorzystać bogate doświadczenie i zaawansowaną technologię TI w kontroli cyfrowej i GaN do zwiększenia gęstości mocy i wydajności naszych systemów zasilania EV. Dzięki bardziej zaawansowanym możliwościom rozwoju i projektowania produktów, dążymy do osiągnięcia bliższej wymiany technologii i współpracy w celu przyspieszenia rozwoju produktów oraz poprawy bezpieczeństwa i jakości produktów. Cieszymy się na dalsze umacnianie naszej pozycji lidera technologicznego i tworzenie sytuacji wygrana-wygrana na szybko rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych.”
Amichai Ron, starszy wiceprezes ds. przetwarzania wbudowanego w TI, powiedział: „Przejście na pojazdy elektryczne jest kluczowe dla osiągnięcia bardziej zrównoważonej przyszłości, a dzięki wieloletniej współpracy z Delta Electronics mamy solidne podstawy do budowania. Wraz z Delta będziemy wykorzystywać półprzewodniki TI do opracowywania systemów zasilania EV, takich jak ładowarki pokładowe i przetwornice DC/DC, które są mniejsze, bardziej wydajne i bardziej niezawodne, zwiększając zasięg pojazdów i zachęcając do szerszej adopcji pojazdów elektrycznych.”
W odpowiedzi na erę pojazdów definiowanych przez oprogramowanie (SDV), Delta utworzyła wspólne laboratoria z kilkoma międzynarodowymi firmami półprzewodnikowymi, które koncentrują się na elektronice mocy motoryzacyjnej i kontroli cyfrowej, aby sprostać przyszłym innowacjom i wyższym wymaganiom dotyczącym efektywności energetycznej i bezpieczeństwa w pojazdach elektrycznych następnej generacji. Wspólne laboratorium innowacyjne z TI ma na celu przyspieszenie rozwoju i pełnej walidacji produktów motoryzacyjnych Delta, aby pomóc międzynarodowym producentom samochodów w opracowywaniu kluczowych architektur i układów dla pojazdów elektrycznych nowej generacji o lepszej jakości niż konkurenci.
Skomentuj ten artykuł za pośrednictwem X: @IoTNow i odwiedź nasza strone IoT Now Polska